امروز :
جمعه, ۲۸ دی ۱۳۹۷

header2 Venus

توجه
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

نقش مشهد در انقلاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انقلاب اسلامي ايران بي شك پديده اي نو ظهور در قرن حاضر مي باشد. انقلابي غايت گرا، آرمانگرا، اسلامگرا و بي نظير در جهان اسلام كه به رهبري امام خميني(ره) هدايت گرديد و تحولي شگرف در عرصه روابط بين الملل در معادلات سياسي و دولت هاي جهان پديد آورده و تأثيرات شگرفي در منطقه ايجاد نمود. حال كه 32 بهار از اين انقلاب مي گذرد ضروري به نظر مي رسد اساتيد و پژوهشگران و محققان حوزه و دانشگاه با بررسي اسناد و مدارك موجود به شناسايي زواياي پيدا و پنهان اين نهضت تاريخ ساز بپردازند. بي شك در اين ميان شهر مشهد به علت موقعيت سياسي و مذهبي خود، مملو از حوادث و اتفاقات تاريخي بوده است . در بحث انقلاب اسلامي اين شهر به فراخور موقعيتش پس از شهر قم ، بيشترين نقش را در تداركات و رهبري انقلاب داشته و دارد. مجموعه اي كه پيش روست آغاز راهي است بسيار سخت و دشوار كه اين بار انجمن علمي دانشجويان تاريخ دانشگاه فردوسي مشهد و با پيشنهاد انجمن پارسه دوستداران ميراث فرهنگي قدم در راه آن نهاده و اميدوارند اين گام هاي لرزان با تلاش پژوهشگران و حمايت مسؤولان به استواري برسد و در آينده تاريخ شهر مشهد و هويت آن را بازيابي نموده و با شكل گيري خانه تاريخ شهر مشهد اهالي تاريخ ودلسوزان اين شهر را گرد هم جمع كرده و به اين مهم دست يابد.

خواندن 412 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 بهمن 1393 ساعت 06:01
  • گالری تصویر
  • ارسال خاطره
  • دانلود پیوست‌ها
{gallery}146{/gallery}
محتوای بیشتر در این بخش: تلنگری از جنس تغییر »

ارسال خاطره

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.